Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Žánr: Komedie

Hlavní stránka / Štítky / Z / Žánr: Komedie

  • Brouk v Hlavě (Divadlo na Vinohradech) (článek) Včera jsme se byli podívat na 337. repríze legendárního představení Brouk v Hlavě, které ve Vinohradském divadle hrají už přes 19 let. V hlavní roli téhle komedie jsme se těšili na Viktora Preisse a Ivana Trojana, kterým sekundovali Simona Postlerová nebo Svatopluk Skopal. Před divadlem jsme si zašli do místní divadelní kavárny, kde si před představením dával pan Skopal pivíčko a pak směle do toho.
  • Řemeslníci (Švandovo divadlo) (článek) Všichni jsme to zažili. Řemeslníci jsou v našich domech a mnohdy u práce nepřemýšlí. "Šéfe, máme tu problém, jak zme tááády řezali ten tepych, tak nám to tu vyzoblo takovéééé próóóžek..." atd. Řemeslníci v této severské komedii jsou ale mnohem mnohem horší. Nic neumí, šidí, kouří, chlastají a spíše dům rozebírají než by ho budovali... To ovšem terorizuje majitele domu - manželský pár Manfreda s Alicí.
  • Vše o mužích (Studio DVA, letní scéna Vyšehrad) (článek) Předevčírem jsme se Zuzkou vyrazili za kulturou, tentokrát opět na letní scénu na Vyšehrad. Bylo krásně a čekalo nás skoro tříhodinové představení Vše o mužích. 3 hodiny ve spojení s tamními tvrdými lavicemi mě popravdě trochu děsilo, ale jakmile to začalo, velmi rychle jsem na to zapomněl. Trojice herců ve složení Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný rozjela smršť humoru, improvizace a nadsázky. Předem ale varování - byl používám velmi chlupatý a sprostý humor, takže pokud Vám tohle nesedí, není tohle představení pro Vás.
  • Vše o ženách (Studio DVA, letní scéna Vyšehrad) (článek) 9.7.2013 jsme se Zuzkou shlédli výborné představení Vše o ženách na Vyšehradě. Počasí nám i herečkám přálo. Ve třech hlavních a jediných rolích se představili Jitka Schneiderová, Anna Šisková a Jana Krausová. Představení to bylo vtipné, uvolněné, lehce improvizované a prostě dobré. Zvon kostela Sváteho Petra a Pavla nejednou krásně zasáhl do děje. Vřele doporučujeme všem a chystáme se na Vše o mužích (taktéž na Vyšehrad). Jen si dejte pozor, kdo jste tam ještě nebyli, sedí se tam na lavicích bez možnosti opřít se.
  • Zkrocení zlé ženy v Divadle na Vinohradech (článek) Ještě před Vánoci jsme využili jednoho z posledních svatebních darů a navštívili jsme Divadlo na Vinohradech na klasiku ze všech nejklasičtější - Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. A ačkoli jsme ten příběh znali, velmi příjemně nás překvapilo místní nastudování. Od začátku až do konce jsme se velice dobře bavili a můžeme to vřele doporučit. Jen varuji, že závěr této hry není vhodný pro kteroukoliv ženu, která je alespoň trochu emancipovaná či feministka a zároveň by to neuměla vzít s rezervou a v duchu té doby, kdy to Shakespeare napsal.

sekce: Štítky   |   Tisk   |   Poslat stránku známému


Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.