Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Zkrocení zlé ženy v Divadle na Vinohradech

Hlavní stránka / Kultura / Zkrocení zlé ženy v Divadle na Vinohradech

1.1.2016

Zkrocení zlé ženy v Divadle na Vinohradech Ještě před Vánoci jsme využili jednoho z posledních svatebních darů a navštívili jsme Divadlo na Vinohradech na klasiku ze všech nejklasičtější - Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. A ačkoli jsme ten příběh znali, velmi příjemně nás překvapilo místní nastudování. Od začátku až do konce jsme se velice dobře bavili a můžeme to vřele doporučit. Jen varuji, že závěr této hry není vhodný pro kteroukoliv ženu, která je alespoň trochu emancipovaná či feministka a zároveň by to neuměla vzít s rezervou a v duchu té doby, kdy to Shakespeare napsal.

Ve hře není snad jedna jediná postava, která by alesoň chvíli nebyla vtipná. Nejvděčnější je postava Petruccia, kterou hraje Filip Blažek. Celkově je to takové "uřvané" představení, takže na něj musíte mít náladu. První polovina se nám líbila, a to moc. Ta druhá byla slabší, ale také dobrá. Obecně je to velmi dlouhé představení - má 3 hodiny!

Následující text a obrázky jsou ze stránek Divadla na Vinohradech.

(The Taming of the Shrew)
„A tak čím více je skrýván, tím více hoří oheň lásky.“ - Publius Ovidius Naso

Není na světě nic všednějšího, ovšem ani tajuplnějšího, než vztah muže a ženy. Když se milují, žár slunce je proti jejich lásce jen mírným plamínkem, když narazí kosa na kámen, létají jiskry až do oblak. Ctihodný a bohatý Battista hýčká ve svém domě dvě dcery. Zatímco naoko spanilá a poslušná Bianka je všemi obletována, hubatá a panovačná Kateřina je postrachem všech mužských. Lucenzio i další nápadníci proto doufají, že se konečně najde ten, který lítou saň zkrotí a odvede s sebou. Neboť jedině tak svolí otec ke sňatku s druhorozenou Biankou. Bez hádky a sporu není míru ani velké lásky. Bude snad Petruccio tím skutečným dobrodruhem, který dokáže z hašteřivé dračice stvořit oddanou ženu?

V nové sezóně přichází Divadlo na Vinohradech s tradiční podobou jedné z nejznámějších komedií Williama Shakespeara o věčném milostném střetu ženského a mužského světa. Slavný dramatik svým mistrovským perem zachytil všechny podoby lásky i sváru mezi mužem a ženou. Příběh se skvělým začátkem i dobrým koncem a neméně zajímavým prostředkem je plný konverzačních soubojů na ostří nože. Renesanční fraška, která se zhlédla v antické komedii, je plná humoru i v jedenadvacátém století.

Délka představení: 185 minut

Obsazení:
Battista Minola, bohatý měšťan z Padovy: Oldřich Vlach
Kateřina, jeho dcera: Andrea Elsnerová
Bianka, jeho dcera: Hana Vagnerová
Petruccio: Filip Blažek
Grumio, Petrucciův sluha: Michal Novotný
Lucenzio: Marek Holý
Gremio, Biančin nápadník: Otakar Brousek ml.
Hortensio, Biančin nápadník: Luboš Veselý
Tranio, Lucenzův sluha: Daniel Bambas
Biondello, Lucenzův sluha: Lukáš Příkazký
Vincenzo, bohatý měšťan z Pisy: Jaroslav Satoranský
Starý pán z Mantovy: Jaromír Meduna
Kurt, Petrucciův sluha: Martin Kraus
Krejčí: David Steigerwald
Vdovička: Andrea Černá
Spoluúčinkuje: Mimický sbor Divadla na Vinohradech

Autor: Roman Kvasňa  |  Štítky: Divadlo: Divadlo Na Vinohradech, Rok: 2015, Žánr: Komedie  |   sekce: Kultura   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

obrazek_php2.jpg

obrazek_php2.jpg

obrazek_php3.jpg

obrazek_php3.jpg

obrazek_php4.jpg

obrazek_php4.jpg

Související články

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekSdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.