Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Řemeslníci (Švandovo divadlo)

Hlavní stránka / Kultura / Řemeslníci (Švandovo divadlo)

10.6.2013

Řemeslníci (Švandovo divadlo) Všichni jsme to zažili. Řemeslníci jsou v našich domech a mnohdy u práce nepřemýšlí. "Šéfe, máme tu problém, jak zme tááády řezali ten tepych, tak nám to tu vyzoblo takovéééé próóóžek..." atd. Řemeslníci v této severské komedii jsou ale mnohem mnohem horší. Nic neumí, šidí, kouří, chlastají a spíše dům rozebírají než by ho budovali... To ovšem terorizuje majitele domu - manželský pár Manfreda s Alicí.

 

Přirozeně se Alice a Manfred potýkají s hraničícím šílenstvím, které vygraduje šílenstvím tak trochu jiným. A poteče krev :-)

Zpočátku je hra dost o řevu a mlácení s věcmi, létají sádrokartonové desky a mnohdy na sebe ječí všichni řemeslníci. Před koncem první poloviny se to ale krásně rozjede. Představení je plné zajímavého svícení, často se přestavuje scéna. Kamil Halbich a Klára Cibulková předvádí doslova akrobatické kousky na lustru a je tam i spousta zajímavých efektů.

Je to dánská komedie, takže je třeba varovat, že závěr je hooodně drsný a vše je plné černého humoru.

Za sebe mohu jedině doporučit. A je tam happyend, ovšem jak pro koho :-)

Autor: Roman Kvasňa  |  Štítky: Divadlo: Švandovo divadlo, Rok: 2013, Žánr: Komedie  |   sekce: Kultura   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekSdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.