Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Nevšední výstava Tutanchamon - Jeho hrob a poklady

Hlavní stránka / Kultura / Nevšední výstava Tutanchamon - Jeho hrob a poklady

11.8.2013

Nevšední výstava Tutanchamon - Jeho hrob a poklady Vyrazili jsme na procházku do Stromovky, cestou kolem Fučaparku jsme se chtěli podívat na program Křižíkovi fontány no a slovo dalo slovo a vyrazili jsme na výstavu "Tutanchamon - Jeho hrob a poklady". Musím říct, že zejména druhá polovina je doslova dechberoucí. Na vlastní oči můžete vidět jednotlivé místnosti hrobky a takřka všechny sarkofágy, poklady atd. Jsou to všechno věrné kopie, prý natolik věrné a vyrobené tradičním způsobem, až jde o umělecká díla samo o sobě. Celosvětově známá výstava tu podle všeho bude do 22.9.2013, tak pospěšte, ať to nepropásnete.

Lístek pro dospělého stojí 390 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti) stojí do konce srpna 800 Kč. Pravda, levné to není.

Po vstupu dostanete elektronického průvodce a přejdete do prvního sálu, je tam mnoho textů, dva exponáty a zavřený průchod dál. Nad průchodem uvidíte, kolik zbývá minut do další prohlídky. Mluva, které se line z průvodců do sluchátek, je určena primárně pro děti. Pro dospělé působí lehce komicky. První sál je tedy celkem nuda, i když dělali co mohli.

Prohlídka začne postupně ve dvou "kinosálech", kde se dozvíte příběh o objevení hrobky Tutanchamóna, něco o jeho životě a i o životě jeho šíleného otce. Pak se dostanete postupně před 3 síně jeho hrobky, kde jsou v životní velikosti rozmístěné poklady a sarkofágy přesně tak, jako tehdy - jde o předsíň, samotnou hrobku a pokladnici.

Nakonec se dostanete do posledního prostoru, kde jsou všechny sarkofágy a součásti pokladu vystavené a můžete si je prohlédnout z velké blízkosti. Po skončení výstavy se dostanete do obchodu, kde můžete kupovat suvenýry.

Smí se tam fotit, ale bez blesku - bohužel jsem neměl foťák, tak jsem stáhl ze stránek fotky určené pro tisk.

Autor: Roman Kvasňa  |  Štítky: Rok: 2013, Výstaviště Praha, Žánr: Výstava  |   sekce: Kultura   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

obrazek_php2.jpg

obrazek_php2.jpg

obrazek_php3.jpg

obrazek_php3.jpg

obrazek_php4.jpg

obrazek_php4.jpg

obrazek_php5.jpg

obrazek_php5.jpg

obrazek_php6.jpg

obrazek_php6.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekSdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.