Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Brouk v Hlavě (Divadlo na Vinohradech)

Hlavní stránka / Kultura / Brouk v Hlavě (Divadlo na Vinohradech)

29.5.2014

Brouk v Hlavě (Divadlo na Vinohradech) Včera jsme se byli podívat na 337. repríze legendárního představení Brouk v Hlavě, které ve Vinohradském divadle hrají už přes 19 let. V hlavní roli téhle komedie jsme se těšili na Viktora Preisse a Ivana Trojana, kterým sekundovali Simona Postlerová nebo Svatopluk Skopal. Před divadlem jsme si zašli do místní divadelní kavárny, kde si před představením dával pan Skopal pivíčko a pak směle do toho.

Nebudu prozrazovat děj, byla by to škoda, ale musím vyseknout poklonu Ivanovi Trojanovi - jeho role, Kamil, nemá v ústech patro, a proto neumí vyslovovat souhlásky. Mluví jen v samohláskách a když to rozjeli s Viktorem Preissem, byla to salva smíchu od začátku až do konce. Střílelo se, mluvilo se španělsky, anglicky, došlo i na souboj, polonahé ženy, nevěstinec, psychoanalýzu, nevěru a pánské vaječníky.

Na představení se velmi obtížně shánějí lístky, ale pokud budete mít možnost na to jít, určitě běžte! Je to nezapomenutelný zážitek.

Oficiální text ze stránek divadla: "Věhlasný komediograf je stále na repertoáru světových scén. Přitažlivost jeho komedií je nezničitelná, zdá se dokonce, že okouzlení minulou dobou, ve které se odehrávají, ji jen zvětšuje. Pokud jde o zábavu na jevišti, je Feydeau (1862-1921) prostě dodnes nepřekonatelný. Pronikl totiž do tajemství, jak s maximální dovedností ovládnout jeviště a současně s neomylnou přesností rozesmát hlediště. Ekrazitní strojek zábavy, umně sestrojený geniálním francouzským smíchotvorcem, otevírá svou rukou podruhé na Vinohradech (po slavné inscenaci z šedesátých let) nanejvýš povolaný režisér, ctitel komiky a zároveň lidskosti Jiří Menzel."

Autor: Roman Kvasňa  |  Štítky: Divadlo: Divadlo Na Vinohradech, Rok: 2014, Žánr: Komedie  |   sekce: Kultura   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

obrazek_php2.jpg

obrazek_php2.jpg

obrazek_php3.jpg

obrazek_php3.jpg

obrazek_php4.jpg

obrazek_php4.jpg

Související články

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekSdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.