Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Roman Kvasňa

Hlavní stránka / Autoři / Roman Kvasňa

 • Aktuální Nabídka degustací, trhů a akcí (článek) Tak jsem procházel nabídku degustací a našel jsem pár zajímavých. Mezi ty zajímavější patří údajně poslední degustace na karlak.cz, tramíny v Galerii Epicure nebo (a na to se obzvlášť těším) degustace pravého šampaňského. Procházel jsem období od 22.7. doo 6.9.2013, tak si třeba něco vyberete a někde se potkáme. Zatím nevím, které bych chtěl stihnout, ale minimálně to šampaňské se mi moc líbí.
 • Brouk v Hlavě (Divadlo na Vinohradech) (článek) Včera jsme se byli podívat na 337. repríze legendárního představení Brouk v Hlavě, které ve Vinohradském divadle hrají už přes 19 let. V hlavní roli téhle komedie jsme se těšili na Viktora Preisse a Ivana Trojana, kterým sekundovali Simona Postlerová nebo Svatopluk Skopal. Před divadlem jsme si zašli do místní divadelní kavárny, kde si před představením dával pan Skopal pivíčko a pak směle do toho.
 • Cassandra Wilson v Lucerně (článek) Včera jsme se byli podívat v Lucerně ve velkém sále na koncertu jedné z nejlepších jazzových zpěvaček současnosti Cassandry Wilson. Nejsem znalec jazzu a vlastně ho ani neposlouchám. Funguji na principu líbí/nelíbí. A tohle s mi líbilo :-) Má nádhernou barvu hlasu a muzikanti, kteří ji doprovázeli, jsou muzikanti s velkým"M".koncert trval asi 75 minut a byly dva přídavky. Šlo o vyvrcholení hudebního festivalu Struny Podzimu. Lucerna praskala ve švech :-)
 • Degustační menu v Café Buddha na Národní (článek) V rámci našeho lenošivého víkendu, kdy jsme navštívili Chocco Cafe v Klimentské, několik geo-keší, výstavu Josefa Lady v Sovových mlýnech, Muzeum Lega, Muzeum Sex Machines, pizzerii Il Giardino, palačinkárnu La Creperie, Café Buddha a Thajský ráj (Královská bylinná masáž) jsem se nejvíce těšil právě na devítichodové degustační menu v Café Buddha. Ještě jsme tam nikdy nebyly, tak jsme byli velmi velmi zvědaví.
 • Excelentní výkony a skvělé představení Amadeus v Divadle na Vinohradech (článek) Na konci února (24.2.2015) jsme se Zuzkou byli na představení Amadeus. Teď doháním resty v psaní na svůj web, tak i tento mi nesměl uniknout. Film Amadeus znám skrz naskrz a mám ho moc rád. Proto jsem měl z představení obavy - jak moc se to bude lišit od filmu, jak zvládnu jiné herce atd. Ačkoli byl příběh trochu jiný, jiní herci a prostě všechno jiné, vůbec mi to nevadilo. Je třeba vyzdvihnout výkony dvou hlavních herců. Salieriho hraje Jiří Dvořák a Amadea Ondřej Brousek. Neskutečná podívaná! Opravdu běžte.
 • Mafia vánoční párty aneb koncert Bábaletíkomínem (článek) Neoficiální večírek IT v KB pro vybrané jedince se konal v podniku Mandragora na Vinohradech 13.12.2012. Skvělá muzika, stylově oblečení mafiáni, dámy se špičkami a čelenkami, kvalitní pití a dlooooouhá noc.
 • Nevšední výstava Tutanchamon - Jeho hrob a poklady (článek) Vyrazili jsme na procházku do Stromovky, cestou kolem Fučaparku jsme se chtěli podívat na program Křižíkovi fontány no a slovo dalo slovo a vyrazili jsme na výstavu "Tutanchamon - Jeho hrob a poklady". Musím říct, že zejména druhá polovina je doslova dechberoucí. Na vlastní oči můžete vidět jednotlivé místnosti hrobky a takřka všechny sarkofágy, poklady atd. Jsou to všechno věrné kopie, prý natolik věrné a vyrobené tradičním způsobem, až jde o umělecká díla samo o sobě. Celosvětově známá výstava tu podle všeho bude do 22.9.2013, tak pospěšte, ať to nepropásnete.
 • Noc Reklamožroutů 2013 aneb 25 pro mě nejlepších reklam (článek) Terka mě vytáhla na noc reklamožroutů, která se konala včera 22.3.2013 od 19:00 do 24:00 v Premiere Cinemas (Park Hostivař). Lupen stál 450,- Kč, tak jsme doufali, že nebudeme zklamáni. Mno, zklamáni jsme nebyli - dlouho jsem se v kině takhle nenasmál, ale levnější to být mohlo.
 • Nová scéna národního divadla: Ohad Naharin Decadance (článek) Dostali jsme se Zuzkou lístky na 15.11.2015 na Ohada Naharina do Laterny Magiky (Nové scény Národního Divadla). Moderní dekadentní výrazový tanec. Ale v tomto ohledu jsem totální neznaboh a laik a výše uvedená slova jsou pro mě záhadou. Plni očekávání jsme tam vyrazili, především s informací, že kdyby to náhodou nebylo koukatelné, bude to trvat jen hodinu. A jak to dopadlo? Mnooo spolu s dalšími asi deseti lidmi mě vytáhli na podium a tancoval jsem na prknech Národního divadla :-) Dokonce i s milosrdným potleskem :-D
 • Prague Food Festival 2013 (článek) Navzdory ohavnému počasí jsme dnes vyrazili na Prague Food Festival. Bylo to pro nás poprvé, tak jsme byli zvědaví. Davy a davy lidí, hromada deštníků píchajících do očí a odevšad se linoucí vůně a někonečné fronty. Vítr, déšť, zima. Začali jsme polévkou, přes tataráček a tuňáka jsme se dostali k orientálnímu jídlu, kokosové pěně, domácí marmeládě, ovčím sýrům, vepřovým líčkům, kachním prsíčkám a fazolím. Vynikající! Zajímavé bylo, jak rozdílné byly porce v poměru k ceně.
 • Řemeslníci (Švandovo divadlo) (článek) Všichni jsme to zažili. Řemeslníci jsou v našich domech a mnohdy u práce nepřemýšlí. "Šéfe, máme tu problém, jak zme tááády řezali ten tepych, tak nám to tu vyzoblo takovéééé próóóžek..." atd. Řemeslníci v této severské komedii jsou ale mnohem mnohem horší. Nic neumí, šidí, kouří, chlastají a spíše dům rozebírají než by ho budovali... To ovšem terorizuje majitele domu - manželský pár Manfreda s Alicí.
 • Skvělá Carmen ve Státní Opeře Praha (článek) 21.11.2015 jsme si se Zuzkou zašli na Carmen do Státní Opery Praha. Aktuální nastudování Carmen v režii Zdeňka Trošky vypadá na první pohled jako dobrý vtip, ale po shlédnutí několika různých variant za posledních asi 12 let musím říct, že tahle verze Carmen je bezesporu nejlepší operou, na jakou se dnes můžete vydat. Pokud tedy nejste úplně přátelé opery nebo jste ještě na žádné nikdy nebyli, určitě to zkuste.Zdeněk Troška tohle umí rozhodně lépe než filmy poslední dekády.
 • Svatba Igora a Helči Hendrychových (článek) V Malé Morávce u Jeseníku konala se svatba Igora a Helči. Svatba na louce, na čerstvém vzduchu se spoustou fajnových lidí. Děkuji, že jsem mohl být u toho a děkuji za důvěru vloženou v mé focení :-) Žijte dlouho a blaze!
 • Svatba Marcelky a Honzy Navrátilových (článek) 6.7.2013 se konala svatba po chodsku. Přípravy v Holýšově a obřad a párty v Chotěšově. Svatba plná moc fajn lidí a místních zvyků byla ouplně super. Nejlepší ovšem byla cikánská návštěva, kdy se jedna dáma z řad svatebních hostů převlékla za těhotnou cikánku a vybírala peníze na novomanžele, tedy na sunar a pleny pro své nenarozené dítko. Házení podvazku dopadlo tak, že jsem ho chytil já :-)
 • Svatba Petry a Pavla Hechtových (článek) 20.4.2013 si své ano řekli Peťa a Pavel hechtovi v malebném malém kostelíku na Makové hoře u vesničky Smolotely, kousek od Orlíku. Bohužel jsem musel tentýž den razit zpátky na Prahu kvůli koncertu Ska-P, který jsem si nechtěl nechat ujít, tak jsem nepopíjel a chtěl jsem novomanželům věnovat něco fotek. Oficiální fotograf byl někdo jiný, takže pohodička. Bylo to setkání moc fajn lidí, svatba přímo pohádková, kterou podtrhl veteránský vůz vozící nevěstu. Během svatby a krátkého výšlapu na makovou horu poprchávalo štěstí a v kostele byla zima až běda - některé slečny včetně svědkyně musejí dle mého doteď odlamovat kusy ledu.
 • Svatební cesta aneb 900 líbánkových kilometrů jeepem po Kefalonii (článek) Po dvou letech jsme se Zuzkou vyrazili na klasickou letní dovolenou. Tedy tak trochu už ne v létě, ale v září. Šlo o naší svatební cestu, pro kterou jsme si vybrali malebný a turisty ještě nezničený řecký ostrov Kefalonia. Plni vzpomínek na Krétu jsme se připravovali na Kefalonii a sháněli informace a průvodce. Chtěli jsme si tam půjčit auto a cestovat, chtěli jsme poznat tamní krásnou přírodu a také ochutnat tamní víno. Tento článek chápejte primárně jako náš deník. Ale pokud se na Kefalonii chystáte, určitě vám to v mnohém pomůže. Najdete tu fotky, taverny, informace o cenách a GPS koordináty zajímavých míst.
 • Úniková hra Va-Bank v pražském Questerlandu (článek) V počtu 5 lidí jsme dnes od 13:00 vyrazili na únikovou hru s názvem Va-Bank. Ocitli jsme se v propracovaném a relativně prostorném trezoru a měli jsme 60 minut na opuštění místnosti. Mohu srovnávat pouze s Puzzle Room a musím říct, že tady to bylo mnohem propracovanější a i vizuálně tak trochu podnětnější. Questerland má zatím jen jednu únikovku, ale mají velké plány - připravují hodně nových únikovek - horor Saw, Harry Potter, Zombieland nebo Umělý Intelekt. Tak uvidíme, jak jim to půjde.
 • Vše o mužích (Studio DVA, letní scéna Vyšehrad) (článek) Předevčírem jsme se Zuzkou vyrazili za kulturou, tentokrát opět na letní scénu na Vyšehrad. Bylo krásně a čekalo nás skoro tříhodinové představení Vše o mužích. 3 hodiny ve spojení s tamními tvrdými lavicemi mě popravdě trochu děsilo, ale jakmile to začalo, velmi rychle jsem na to zapomněl. Trojice herců ve složení Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný rozjela smršť humoru, improvizace a nadsázky. Předem ale varování - byl používám velmi chlupatý a sprostý humor, takže pokud Vám tohle nesedí, není tohle představení pro Vás.
 • Vše o ženách (Studio DVA, letní scéna Vyšehrad) (článek) 9.7.2013 jsme se Zuzkou shlédli výborné představení Vše o ženách na Vyšehradě. Počasí nám i herečkám přálo. Ve třech hlavních a jediných rolích se představili Jitka Schneiderová, Anna Šisková a Jana Krausová. Představení to bylo vtipné, uvolněné, lehce improvizované a prostě dobré. Zvon kostela Sváteho Petra a Pavla nejednou krásně zasáhl do děje. Vřele doporučujeme všem a chystáme se na Vše o mužích (taktéž na Vyšehrad). Jen si dejte pozor, kdo jste tam ještě nebyli, sedí se tam na lavicích bez možnosti opřít se.
 • Zkrocení zlé ženy v Divadle na Vinohradech (článek) Ještě před Vánoci jsme využili jednoho z posledních svatebních darů a navštívili jsme Divadlo na Vinohradech na klasiku ze všech nejklasičtější - Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. A ačkoli jsme ten příběh znali, velmi příjemně nás překvapilo místní nastudování. Od začátku až do konce jsme se velice dobře bavili a můžeme to vřele doporučit. Jen varuji, že závěr této hry není vhodný pro kteroukoliv ženu, která je alespoň trochu emancipovaná či feministka a zároveň by to neuměla vzít s rezervou a v duchu té doby, kdy to Shakespeare napsal.

sekce: Autoři   |   Tisk   |   Poslat stránku známému


Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku
Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.